Banner  
 
  Hakkımızda   |   Künye Banner
 
Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Şirket Haberleri Köşe Yazıları Gazete Manşetleri Reklam İletişim  
 
     Nükleer           Petrol          Doğalgaz          LPG          Elektrik          HES          Güneş           Su           Jeotermal           Gündem          Rüzgar     
 
 
 
  Paylaş:   facebook ico   google ico   yahoo ico   twitter ico   delicious ico   digg ico   myspace ico   mixx ico   stumbleupon ico   reddit ico   friendfeed ico   live ico Okunma Sayısı 7155 Yorumlar 0
Yazdır
 
 
Yunanistan da yeni petrol ve doğalgaz bulundu

Norveçli uzmanların Yunanistan’daki Yanya Denizi’nde yaptığı yeni araştırmalarda yeni petrol ve doğalgaz yataklarının bulunduğu bildiriliyor.

http://www.iletisimhaberajansi.com/haber_resimleri/yunanistan_da_yeni_petrol_ve_dogalgaz_bulundu_44543_510_310.jpg
 

Norveçli PGS şirketinin Yunanistan’ın Yanya Denizi’nde yapmış olduğu sismik araştırma sonuçlarına göre Yanya Denizi’nde yeni doğalgaz ve petrol yatakları bulunuyor.

PGS şirketi, Yanya Denizi’nde ve Girit Adası’nın güney açıklarında 12 bin 500 kilometrelik alanda yaptığı ve Yunanistan Çevre, Enerji ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın geçmişte 8 bin 500 kilometrelik alanda yaptığı eski sismik araştırma verilerini derleyerek Atina’da petrol sanayicilerine bir sunum yaptı.
Sunumda veriler üzerinde incelemelerin tamamlandığı beş sismik hatla ilgili bilgiler verildi. Sözkonusu beş hattın tamamı Yanya Denizi’nde bulunurken, birincisi Amvrakikos Körfezi’nin kuzeybatı bölümünde, ikincisi Arnavutluk ile olan deniz sınırları yakınında, üçüncüsü Peloponissos’un güneybatısı ile İtalya deniz sınırları arasında, dördüncüsü Katakolo açıklarında ve beşincisi de Kerkira’nın kuzeybatısında bulunuyor.

Sunumun yapıldığı etkinliğe 40 büyük petrol şirketinden 150 kurmay ve 120 ülkeden yatırım kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Atina’da gerçekleştirilen sunuma katılan dünyaca ünlü petrol firmalarından bazıları ise şöyle: Shell, Exxon Mobil, Chevron, E.ON, Noble Energy, Gazprom, RWE, Adlat Investment, Anna Energy, Circle Oil plc, Hunt Oil Company of Romania, ANCAP, Joshua Capital, TPAO, Spectrum, Turkish Petroleum Corporation, Petronas, Blacbourn Geo Consulting, Nijerya ve Afganistan enerji bakanlıkları.

PGS şirketi uzmanları özellikle Yanya Denizi’nin kuzeyinde İtalya ve Arnavutluk’taki petrol ve doğalgaz yataklarına benzer hidrokarbon kaynağının olduğunu dile getirdi.

Norveçli uzmanlar Girit Adası’nın güney bölgesiyle ilgili olarak ise bu bölgenin henüz incelenmediğini ifade ederken, sismik araştırmalardan elde edilen sonuçların tamamının 2013 yılına kadar inceleneceği ifade ettiler.

Öte yandan 2014 yılından itibaren petrol şirketlerinin verileri satın almaya başlaması bekleniyor.

 
Yayınlanma Tarihi: 09.11.2013 13:31:45     Haberi Ekleyen:
 
 
 
 
Yorum Yazın  
Kalan karakter:
500
Lütfen resimde gördüğünüzü doğrulama kutusuna yazınız.
Kod
güvenlik kodu resmi yenile
resmi yenile
Doğrula
 
 
 
 
Banner
 
PETROL SON HABERLER
http://www.iletisimhaberajansi.com/haber_resimleri/ucuz_petrol_endiselendiriyor_53353_100_100.jpg Ucuz petrol endişelendiriyor
Ham petrol fiyatında yaşanan düşüş ekonomistleri tedirgin ediyor. Rusya, İran ve Venezuela ...
22.10.2014 16:04:24

http://www.iletisimhaberajansi.com/haber_resimleri/petroldeki_dalgalanmanin_yarar_ve_zararlari_53191_100_100.jpg Petroldeki dalgalanmanın yarar ve zararları
Analistlere göre, fiyatların düşük seyretmesinin olumlu yanlarından birisi benzindeki ...
17.10.2014 10:45:50

http://www.iletisimhaberajansi.com/haber_resimleri/putinden_gaz_tehdidi_53192_100_100.jpg Petrol 86 doları aştı
Brent ham petrolünün varil fiyatı 86 dolar seviyesinin üzerine yükseldi ancak üst üste ...
17.10.2014 10:59:15

• Petrol fiyatları dibe vurdu
• Kişiye özel petrol üretimi
• Suriye petrolü toprağa akıyor
• ABD IŞİD’in petrol rafinelerini vurdu
• Türk savaş gemisi 'sondaj' takibinde
 
Banner
 
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 
5
4
3
2
1
 
 
 
 
     Enerji Haber © 2005-2013 | İMAJ YAYINCILIK
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Atatürk Bulvarı 175/19 Kavaklıdere Ankara
Tel : (0312) 425 30 00 | Fax : (0312) 425 44 42
Timed Kullanım Koşulları | Gizlilik
 
 
tasarım idesa.com.tr
 
  Pvp-Kenti Server Tanıtımı PVP Serverlar Server Kurulumu private server tanıtımı private server kurulumu Hepgel Server Tanıtımı PVP Serverlar Server Kurulumu private server tanıtımı private server kurulumu